21.6.2024 18:00:50
קריירה בשב"כ

שב"כ וצה"ל סיכלו הברחת אמל"ח מתקדם שמקורו באיראן שיועד לשטחי יהודה ושומרון

25/03/2024

הותר לפרסום כי בחודשים האחרונים פועלים גורמי ביטחון איראנים במטרה להבריח אמצעי לחימה, בהם אמל"ח מתקדם שמקורו באיראן, לשטחי יהודה ושומרון, מתוך כוונה לבצע פעולות טרור כנגד מטרות ישראליות.

גורמי הביטחון האיראנים שאחראים לכך הם אגף 4000, אגף המבצעים המיוחדים של ארגון המודיעין של משמרות המהפכה, בראשו עומד ג'ואד ע'פארי, וכן יחידת המבצעים המיוחדים בכוח קדס על אדמת סוריה (18840) אשר נמצאת תחת חסותו של ראש יחידה 840, אצע'ר באקרי.

הפעילות נחשפה וסוכלה ע"י שב"כ וצה"ל שעצרו לחקירה גורמים פלסטינים אשר פעלו לביצוע פיגועים למול מטרות ישראליות. בחקירות עלה מידע גם אודות פעילותו העדכנית של מוניר מקדח, תושב עין אל חלווה שבלבנון, ממוצא פלסטיני, אשר מוכר מזה שנים כמי שפועל עבור חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראנים, וממשיך לנסות ולקדם פיגועים בימים אלה.

מחקירות המעורבים ומפעילות שב"כ מולו מזה תקופה ארוכה, עולה כי מוניר מקדח מגייס גורמים בשטחי יהודה ושומרון לטובת מימוש פיגועים ומקדם הברחת אמצעי לחימה איראנים ומימון במגוון צירים אל החוליות שגייס לשטחי יהודה ושומרון.

במסגרת מבצע שמנהל השב"כ למול מוניר מקדח, נתפסה כמות משמעותית של אמל"ח מתקדם שהוברח לתוך שטחי יהודה ושומרון.

שב"כ וצה"ל פועלים לאיתור וסיכול האמל"ח האיראני שמוברח לתוך שטחי יהודה ושומרון ולסיכול חוליות הטרור המגויסות על ידי גורמים איראנים. כמו כן, השב"כ ימשיך לפעול אל מול מי שיגויסו לפעילות ביטחונית, בכל שטח מדינת ישראל.

שירות הביטחון הכללי, בשיתוף פעולה עם זרועות הביטחון הנוספות, רואים בחומרה רבה מעורבות בפעילות ביטחונית המוכוונת על ידי איראן ושלוחותיה ויוסיפו לבצע כל העת, מהלכים אקטיביים לניטור וסיכול כל פעילות המסכנת את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה, על מנת להביא לחשיפה ופגיעה במאמצי האיראנים לממש פעילות טרור בתחומי ישראל ויפעל למיצוי הדין עם הגורמים המעורבים.

פירוט אודות האמל"ח שנתפס בפעילות אל מול מוניר מוקדח:

* 2 מטעני רסס היקפי BTB15

* 5 מוקשי נ"ט אירני מדגם YM-2 ו-5 מרעומים

* 4 מטולי M203

* 15 ק"ג חנ"מ C4

* 10 ק"ג חנ"מ סמטקס

* 13 טילי כתף נ.ט

* 15 מטולי RPG

* 16 רקטות RPG-7 + חנ"ה

* 25 רימוני יד

* 33 רוס"ר M4

* 50 אקדחים

21.6.2024 18:00:50